Kamera kompaktowa IR 2 Mpix Powiększ do pełnego rozmiaru

IPC-2025-ISD-3312

  • Rozdzielczość: 2 MPix
  • Ogniskowa: 3,3 - 12 mm
  • Zasięg IR: 25 m
  • Dodatkowe funkcje: ICR, PoE

Więcej szczegółów

1 536,27 zł brutto

IPC-2025-ISD-3312

» Dodaj do listy życzeń

Opis


IPC-2025-ISD-3312  jest 2 Mpix’ową kamerą IP, o wysokich parametrach. Dużą zaletą jest trwała, estetyczna i jednocześnie nowoczesna obudowa, małe wymiary, oraz mocny oświetlacz IR pozwalający oświetlić kadr do 25 metrów. W kamerze zastosowaliśmy diody trzeciej generacji, zapewniające ponad dziesięciokrotnie dłuższą żywotność i niższy pobór mocy. Z tego powodu znajdują one zastosowanie we wszelkich obiektach, gdzie wysoka jakość monitoringu idzie w parze z wymogami estetycznymi i potrzebą wysokiej wytrzymałości i funkcjonalności w każdych warunkach oświetleniowych.

Połączenie przetwornika Sony Exmor o rozdzielczości 1920x1080 pikseli ze zmiennoogniskowym obiektywem 3.3-12 mm, zapewnia doskonałą jakość obrazu. Dodatkowym atutem tej kamery jest oświetlacz. Pierścień oświetlacza składa się z trzech różnych typów diod trzeciej generacji (2 diod Giant Super Flux oraz 8 diod High Power Super Flux LED 850 w dwóch różnych typach). Użycie w pierścieniu oświetlacza trzech różnych typów diod tej generacji, zapewnia bardzo dobre pokrycie widzialnego kadru nawet do 25 metrów, przy całkowitym braku oświetlenia. Taka kombinacja daje nam doskonałe narzędzie obserwacji, które pozwala zarejestrować o wiele większą ilość szczegółów, niż w innych tego typu urządzeniach.

 

Co więcej, dzięki zastosowaniu protokołu RTSP, mamy możliwość udostępnienia poprzez internet, obrazu dla wielu użytkowników jednocześnie. 

 

Wydajny procesor ARM926EJ-S zapewnia błyskawiczne działanie całego interfejsu.

 

  

Rozdzielczość


W kamerze IPC-2025-ISD-3312  zastosowano przetwornik Sony Exmor o rozdzielczości 2 Mpix 1080p 1920x1080 pikseli, co w połączeniu z procesorem obrazu Sony Xarina daje obraz wyjątkowej jakości nawet, w trudnych warunkach i zapewnia dostęp do rozbudowanych ustawień parametrów obrazu oraz wykorzystuje funkcję WDR.

 

Próbkę nagrania z kamery znajdziesz w zakładce Dodatki video.

 

Obiektyw


W kamerze IPC-2025-ISD-3312  został zastosowany zmiennoogniskowy obiektyw 3,3-12 mm, pozwalający na skuteczną obserwację szerokiego kadru, doskonale sprawdzając się w obserwacji na zewnątrz, jaki i wewnątrz budynków.

 

/kalkulatory kątów i pola widzenia znajdziesz tutaj/

 

Oświetlacz


 Zastosowany oświetlacz podczerwieni IR o maksymalnym efektywnym zasięgu 25 metrów gwarantuje poprawną pracę kamery w warunkach nocnych. Dzięki zastosowaniu w naszej kamerze przetwornika Sony Exmor zyskujemy podwyższona czułość obrazu.

 

 

Dodatkowo, użycie w dziesięciodiodowym oświetlaczu trzech róznych typów diod trzeciej generacji, powoduje że kadr jest dobrze doświetlony, zapewniając wysoką jakość obrazu nawet w warunkach nocnych, a także większą ilość szczegółów w obserwowanym kadrze, przy jednocześnie nie wielkim zużyciu energii.

 

Obudowa


Nowoczesna, niezwykle trwała (IK5) i szczelna (IP66) obudowa aluminiowa. Kamera posiada wygodny w montażu i regulacji uchwyt, dzięki czemu jej instalacja nie nastręcza żadnych problemów. Przegub uchwytu pozwala na wygodne i niemal dowolne ustawienie kąta kamery względem podłoża mocowania. Solidna obudowa posiada dwie dobrze zabezpieczone osłony, skrywające, miedzy innymi, pokrętła regulacji zoomu i ostrości obiektywu oraz slot karty microSD.

 

 

 

Na szczególna uwage zasługuje przegób kulowy. Pozwala on bezproblemowo ustawić kamere pod wymaganym kontem, a dzięki zastosowaniu pierścienia zaciskowego sama regulacja kąta ustawienia kamery jest banalnie prosta i szybka. Jednocześnie wysoka jakość wykonania powoduje że sam uchwyt charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałościa.

 

 

DODATKOWE FUNKCJE


Posiada takie dodatkowe funkcje jak:

 

Wyjście BNC


Kamera posiada wyjście serwisowe BNC, pozwalajace na ustawianie opcji w menu kamery bezpośrednio, co w wydatny sposób ułatwia pracę instalatora.

 

 

ICR


Kamera posiada wbudowany mechaniczny filtr podczerwieni ICR, znacznie polepszający jakość obrazu przy braku oświetlenia w warunkach nocnych.

 

D-WDR


Dzięki zastosowaniui przetwornika Sony Exmor, mamy dostęp do doskonale działającego trybu szerokiej dynamiki obrazu (D-WDR).

Daje to obraz wysokiej jakości, o 12 bitowej głębi koloru, wyjątkowej czułości i dynamice 120 dB. Zapewnia żywe kolory, lepsze doświetlenie miejsc o słabej ekspozycji (zacienionych), prawidłowe naświetlenie miejsc o wysokiej ekspozycji (prześwietlonych), dzięki czemu obserwowany kadr jest doskonale widoczny nawet przy dużych kontrastach oświetlenia.

 

 

Menu ekranowe i kompresja obrazu


Menu ekranowe kamery, pozwalające na dowolną konfigurację jej wszystkich parametrów za pomocą przeglądarki internetowej.

Obsługiwane przeglądarki:

 


Zastosowanie kompresji obrazu w systemach H.264 i MJPEG w połączeniu z technologią Flash, sprawia, że kamera ta jest w pełni wartościowym elementem monitoringu IP. Po zainstalowaniu kontrolek ActiveX uzyskujemy podgląd poprzez przeglądarkę Internet Explorer. Poza tym wyjątkiem, pozostałe przegladarki nie wymagają instalacji żadnych dodatkowych elementów dzięki zastosowaniu technologii HTML5 i Flash.

 

 

 

PoE


Kamera może być zasilana jednym kablem UTP (skrętka komputerowa), prosto z rejestratora (np. IPR 0801 HORNET), lub switcha w standardzie PoE.

 

Kompatybilność


IPC-2025-ISD-3312  bez problemu działa z systemami innych producentów - jest kompatybilna ze standardem ONVIF v2.2 Profil-S

Jest także kompatybilna z:

 

Maskowanie


W kamerze IPC-2025-ISD-3312  mamy możliwość zamaskowania 8% obrazu w pięciu różnych strefach. Jest to wyjątkowo przydatne gdy kamera obejmuje swoim kadrem przestrzeń w której musimy wydzielić obszary prywatne.

 

 

Slot karty micro SD


IPC-2025-ISD-3312 posiada wbudowane gniazdo kart micro SD (max.32GB), pozwalające na lokalne nagrywanie materiału w kamerze.

 


 

 

Oprogramowanie


Do zestawu dołączone jest darmowe oprogramowanie CMS pozwalające na konfigurację i zarządzanie 64 kamerami oraz zapis na dysku lokalnym. Oprogramowanie automatycznie wyszukuje kamery w sieci Ethernet przez co od razu po uruchomieniu można korzystać z urządzeń IP marki FORTEC.

Oprogramowanie umożliwia nam również konfigurację wyświetlania obrazu, konfigurację sieciową kamer, Ustawienia nagrywania z harmonogramu lub detekcji ruchu, przeszukiwanie i odtwarzanie archiwalnych nagrań, tworzenie nowych użytkowników oraz nadawanie im uprawnień dostępu.

  

Protokoły


HTTP, TCP/IP, UDP/IP, RTSP, FTP, DHCP, NTP, PPoE, Unicast, Multicast

 

I wiele innych...

 

Więcej szczegółów w specyfikacji.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Kamera kompaktowa IR 2 Mpix

Kamera kompaktowa IR 2 Mpix

  • Rozdzielczość: 2 MPix
  • Ogniskowa: 3,3 - 12 mm
  • Zasięg IR: 25 m
  • Dodatkowe funkcje: ICR, PoE

Napisz swoją recenzję

inne produkty z tej samej kategorii: