Kompaktowa kamera IP 3Mpix Powiększ do pełnego rozmiaru

IPC-3050-IWSD-3312

  • Rozdzielczość: 3Mpix
  • Ogniskowa: 3,3-12 mm
  • Standard: ONVIF
  • Dodatkowe funkcje: ICR, PoE, detekcja ruchu, alarm in + out

Więcej szczegółów

1 966,77 zł brutto

IPC-3050-IWSD-3312

» Dodaj do listy życzeń

 Opis


IPC-3050-IWSD-3312  jest 3 Mpix’ową kamerą IP, o wysokich parametrach. Jej ogromną zaletą jest oświetlacz IR o dużej mocy, pozwalający oświetlić kadr aż do 40 metrów. Dodatkowym atutem jest solidna, estetyczna obudowa o nowoczesnym designie. Z tego powodu kamera IPC-3050-IWSD-3312  znajduje zastosowanie we wszelkich obiektach, gdzie wysoka jakość monitoringu idzie w parze z wymogami estetycznymi i potrzebą wysokiej wytrzymałości i funkcjonalności w każdych warunkach oświetleniowych.

Połączenie przetwornika Aptina 1/3”WDR COMS o rozdzielczości 2048x1536 pikseli ze zmiennoogniskowym obiektywem 3.3-12 mm, zapewnia doskonałą jakość obrazu.

Co więcej, dzięki zastosowaniu protokołu RTSP, mamy możliwość udostępnienia poprzez internet, obrazu dla wielu użytkowników jednocześnie. 

Wydajny procesor ARM926EJ-S zapewnia błyskawiczne działanie całego interfejsu.

 

Rozdzielczość


 W kamerze IPC-3050-IWSD-3312 zastosowano przetwornik Aptina 1/3”WDR COMS o rozdzielczości 3 Mpix, 2048x1536pikseli, co w połączeniu z procesorem obrazu Aptina 1/3”WDR COMS daje obraz wyjątkowej jakości nawet, w trudnych warunkach i zapewnia dostęp do rozbudowanych ustawień parametrów obrazu oraz wykorzystuje funkcję WDR.

 

Próbkę nagrania z kamery znajdziesz w zakładce Dodatki video.

 

Obiektyw


W kamerze IPC-3050-IWSD-3312 został zastosowany zmiennoogniskowy obiektyw 3,3-12 mm, pozwalający na skuteczną obserwację szerokiego kadru, doskonale sprawdzając się w obserwacji większych terenów. Świetnie sprawdza się w obserwacji otoczenia budynków, terenów osiedlowych, przemysłowych, imprez masowych, dużych parkingów itp.

 

/kalkulatory kątów i pola widzenia znajdziesz tutaj/

 

Oświetlacz


Zastosowany oświetlacz podczerwieni IR o maksymalnym efektywnym zasięgu 40 metrów gwarantuje poprawną pracę kamery w warunkach nocnych. Pierścień oświetlacza składa się aż z czterech różnych typów diod trzeciej generacji (3 diod Giant Super Flux w dwóch różnych typach, oraz 14 diod High Power Super Flux LED 850 w dwóch różnych typach). Taka kombinacja diod tej generacji, zapewnia doskonałe oświetlenie widzianego kadru nawet do 40 metrów, przy całkowitym braku oświetlenia. Co więcej daje nam rewelacyjne narzędzie obserwacyjne, które pozwala zarejestrować o wiele większą ilość szczegółów, na większym obszarze, niż w innych tego typu urządzeniach. W kamerze zastosowaliśmy diody trzeciej generacji, zapewniające ponad dziesięciokrotnie dłuższą żywotność przy jednocześnie nie wielkim zużyciu energii.

 

 

Dodatkowo, użycie w siedemnastodiodowym oświetlaczu czterech różnych typów diod trzeciej generacji, powoduje że kadr jest doskonale doświetlony, zapewniając wysoką jakość obrazu. Zastosowanie takiej kombinacji diod pozwala oświetlaczowi objąć swoim zasięgiem znacznie większy teren.

 

Obudowa


Nowoczesna, niezwykle trwała (IK5) i szczelna (IP66) obudowa aluminiowa. Kamera posiada wygodny w montażu i regulacji uchwyt, dzięki czemu jej instalacja nie nastręcza żadnych problemów. Przegub uchwytu pozwala na wygodne i niemal dowolne ustawienie kąta kamery względem podłoża mocowania. Solidna obudowa posiada dobrze zabezpieczoną osłonę, skrywające, miedzy innymi slot karty microSD. 

 

 

DODATKOWE FUNKCJE


Posiada takie dodatkowe funkcje jak:

 

ICR


Kamera posiada wbudowany mechaniczny filtr podczerwieni ICR, znacznie polepszający parametry kamery.

 

WDR


Dzięki zastosowaniu procesora Sony Xarina i przetwornika Aptina 1/3”WDR COMS, mamy dostęp do doskonale działającego trybu szerokiej dynamiki obrazu (WDR).  Dzięki temu zyskujemy znacznie podwyższoną czułość obrazu. 

 

 

Daje to obraz wysokiej jakości, o 12 bitowej głębi koloru, wyjątkowej czułości i dynamice 120 dB. Zapewnia żywe kolory, lepsze doświetlenie miejsc o słabej ekspozycji (zacienionych), prawidłowe naświetlenie miejsc o wysokiej ekspozycji (prześwietlonych), dzięki czemu obserwowany kadr jest doskonale widoczny nawet przy dużych kontrastach oświetlenia.

 

Menu ekranowe i kompresja obrazu


Menu ekranowe kamery, pozwalające na dowolną konfigurację jej wszystkich parametrów za pomocą przeglądarki internetowej.

Obsługiwane przeglądarki:


Zastosowanie kompresji obrazu w systemach H.264 i MJPEG w połączeniu z technologią Flash, sprawia, że kamera ta jest w pełni wartościowym elementem monitoringu IP.  Bezproblemowo uzyskujemy podgląd poprzez takie przeglądarki jak np.: Opera, Firefox, Chrome itp. Po zainstalowaniu kontrolek ActiveX bezproblemowo uzyskujemy podgląd również poprzez przeglądarkę Internet Explorer. Poza tym wyjątkiem, pozostałe przeglądarki nie wymagają instalacji żadnych dodatkowych elementów dzięki zastosowaniu technologii HTML5 i Flash.

 

 

PoE


Kamera może być zasilana jednym kablem UTP (skrętka komputerowa), prosto z rejestratora (np. IPR 0801 HORNET), lub switcha w standardzie PoE.

 

 

Kompatybilność


IPC-3050-IWSD-3312 bez problemu działa z systemami innych producentów - jest kompatybilna ze standardem ONVIF v2.2 Profil-S

Jest także kompatybilna z:

 

Maskowanie


W kamerze IPC-3050-IWSD-3312  mamy możliwość zamaskowania 8% obrazu w pięciu różnych strefach. Jest to wyjątkowo przydatne gdy kamera obejmuje swoim kadrem przestrzeń w której musimy wydzielić obszary prywatne.

 

 

Slot karty micro SD


IPC-3050-IWSD-3312 posiada wbudowane gniazdo kart micro SD (max.32GB), pozwalające na lokalne nagrywanie materiału w kamerze.

 

 

Oprogramowanie


Do zestawu dołączone jest darmowe oprogramowanie CMS pozwalające na konfigurację i zarządzanie 64 kamerami oraz zapis na dysku lokalnym. Oprogramowanie automatycznie wyszukuje kamery w sieci Ethernet przez co od razu po uruchomieniu można korzystać z urządzeń IP marki FORTEC.

Oprogramowanie umożliwia nam również konfigurację wyświetlania obrazu, konfigurację sieciową kamer, Ustawienia nagrywania z harmonogramu lub detekcji ruchu, przeszukiwanie i odtwarzanie archiwalnych nagrań, tworzenie nowych użytkowników oraz nadawanie im uprawnień dostępu.

 

Protokoły


HTTP, TCP/IP, UDP/IP, RTSP, FTP, DHCP, NTP, PPoE, Unicast, Multicast

 

I wiele innych...

 

Więcej szczegółów w specyfikacji.

 

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Kompaktowa kamera IP 3Mpix

Kompaktowa kamera IP 3Mpix

  • Rozdzielczość: 3Mpix
  • Ogniskowa: 3,3-12 mm
  • Standard: ONVIF
  • Dodatkowe funkcje: ICR, PoE, detekcja ruchu, alarm in + out

Napisz swoją recenzję

inne produkty z tej samej kategorii: