DZB-7050 IUL Powiększ do pełnego rozmiaru

DZB-7050 IUL

  • Rozdzielczość: 700 linii TV
  • Ogniskowa: 2,8-12mm
  • Zasięg IR: 40m
  • Dodatkowe funkcje: OSD (sterowanie po kablu koncentrycznym, funkcja UTC), MIRROR, HLC

Więcej szczegółów

736,77 zł brutto

DZB-7050 IUL

» Dodaj do listy życzeń

 

 

Fortec o DZB-7050 IOL


Rozsądny wybór w segmencie kamer kopułowych, najlepszy stosunek ceny do jakości w naszej ofercie. DZB została stworzona w oparciu o najczęstsze wybory naszych klientów - połączyliśmy w niej najbardziej uniwersalne podzespoły dla osiągnięcia maksymalnej wszechstronności.

Wysoka rozdzielczość 700 linii, obiektyw 2,8-12 mm, oświetlacze IR o zasięgu 40 metrów, estetyczna kopułowa wandaloodporna zewnętrzna obudowa - DZB będzie pasować do każdej instalacji. Duża sprzedaż (najpopularniejsza kamera w minionym roku), pozwoliła nam zbić cenę do minimum, czyniąc z DZB prawdziwą okazję.

 

Dostępna jest także w kolorze białym, jako DZW-7050 IUL.

 

 

Rozdzielczość


Dzięki zastosowaniu przetwornika 1/3” Sony Exview działającego w parze z procesorem obróbki obrazu DSP Sony Effio-E 4140, w kamerze DZB-7030U osiągnęliśmy realną rozdzielczość obrazu na poziomie imponujących 700 linii dla obserwacji dziennej.

 

W DZB 7050 IUL zastosowana została wyprzedzająca możliwości pozostałych podzespołów, przyszłościowa matryca 960H przetwarzająca obraz w rozdzielczości 960 linii, obniżając go na wyjściu wideo do katalogowych 700 linii. Zabieg ten skutkuje znacznym polepszeniem szczegółowości i subiektywnego odczucia rozdzielczości obrazu. 

 

Próbkę nagrania z kamery znajdziesz w zakładce Dodatki video.

 

 

Zastosowanie procesora DSP Effio E 4140 gwarantuje także niezwykle żywą i naturalną reprodukcję barw.

 

 

 

Obiektyw


W kamerze DZB-7050 IUL postawiliśmy na uniwersalność - obiektyw o zakresie ogniskowych 2,8-12mm, odpowiadający kątom widzenia od 28 do 94 stopni z łatwością wpasuje się w potrzeby większości instalacji.

/kalkulatory kątów i pola widzenia znajdziesz tutaj/

 

Warta uwagi jest kolejna funkcjonalność obiektywu w DZB 7050 IUL - funkcja automatycznej mechanicznej regulacji rozwarcia przysłony Auto Iris. Dzięki niej kamera dostosowuje się do warunków oświetleniowych, zapewniając stały poziom naświetlenia przetwornika i gwarantując poprawny obraz w skrajnych warunkach. Zyskuje także ponadprzeciętną odporność na punktowe prześwietlenia, np. przez reflektory samochodów.

 

W obiektywie zastosowano korekcję IR, zapewniającą wyraźny i ostry obraz przy nocnej obserwacji wspartej oświetlaczem podczerwieni. 

 

 

 

Oświetlacz


Zastosowany oświetlacz podczerwieni IR o maksymalnym efektywnym zasięgu 40 metrów gwarantuje poprawną pracę kamery w warunkach nocnych, nawet przy całkowitym zaciemnieniu kadru. Wbudowana programowa funkcja Smart IR dostosowuje parametry obrazu do obserwacji z IR, zapobiegając prześwietleniom i poprawiając widok w nocy.

 

 

 

Obudowa


Zewnętrzna, kopułowa, wandaloodporna obudowa o klasie szczelności IP66.

Obudowa składa się z dwóch pierścieni i wewnętrznej, hermetycznej kuli. Obiektyw oddzielony jest od oświetlaczy IR szczelną przegrodą, zapobiegającą refleksom z IR w kadrze. Konstrukcja pierścieni pozwala na regulację kamery we wszystkich płaszczyznach i ustawienie obiektywu pod dowolnym kątem - możliwy jest montaż zarówno ścienny, jak i sufitowy.

 

Regulacja ogniskowej i ostrości kamery odbywa się za pośrednictwem dwóch potencjometrów, regulowanych przy użyciu śrubokręta, dostępnych w otworach zlokalizowanych w górnej części kopułki. Sterowanie menu OSD zlokalizowane jest w joysticku na kablu. 

 


 

Dodatkowe funkcje


 

ICR


 

Mechaniczny filtr podczerwieni, fizyczny filtr opuszczający się na obiektyw przy obserwacji dziennej, odcinając dopływ światła podczerwonego do przetwornika (odczuwalnie polepsza odwzorowanie barw w dzień).

Po przejściu w tryb nocny filtr automatycznie się podnosi, zwiększając ilość światła podczerwonego docierającego do przetwornika, w konsekwencji znacząco rozjaśniając obserwowane pole.

Kamery bez ICR mają na stałe założony filtr podczerwieni, co osłabia jakość ich obserwacji nocnej. 

 

OSD


Menu ekranowe kamery, pozwalające na dowolną konfigurację jej podstawowych parametrów za pomocą przycisków umieszczonych  w joysticku na kablu.

 


 

 

UTC


Funkcjonalność umożliwiająca sterowanie menu OSD za pośrednictwem kabla koncentrycznego kamery. Pozwala w łatwy sposób zmieniać parametry kamery przy pomocy akcesoryjnego pilota przy samym rejestratorze, wpinając się w tor wizyjny, bez wchodzenia na drabinę. Uwaga - funkcja nie działa przy transmisji po skrętce UTP.

 

 

2DNR


Funkcja cyfrowej redukcji szumów, odpowiada za programowe wygładzanie szumów (ziarna), na obrazie.  

 

 

 

D-WDR (zwany też ATR)


Cyfrowy tryb szerokiej dynamiki, realizowana programowo funkcja umożliwiająca skuteczną obserwację w warunkach dużych kontrastów (np. postać na tle mocno doświetlonego okna). Pozwala zachować prawidłowy poziom oświetlenia zarówno postaci, jak i obrazu w tle. 

Charakteryzuje się mniejszą skutecznością niż realizowany sprzętowo pełny WDR.


 

 

 

Smart IR


Fukcja ta odpowiada za programową korekcję podstawowych parametrów obrazu (ekspozycja, kontrast, jasność itp.), przy obserwacji nocnej, wspartej oświetlaczem IR. W prosty sposób zapobiega pomniejszym prześwietleniom i poprawia jakość nocnego obrazu.

 

 

 

 


 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Kamera kopułowa zewnętrzna

Kamera kopułowa zewnętrzna

  • Rozdzielczość: 700 linii TV
  • Ogniskowa: 2,8-12mm
  • Zasięg IR: 40m
  • Dodatkowe funkcje: OSD (sterowanie po kablu koncentrycznym, funkcja UTC), MIRROR, HLC

Napisz swoją recenzję

inne produkty z tej samej kategorii: