CZG 7040 IOL Powiększ do pełnego rozmiaru

CZG 7040 IOL

  • Rozdzielczość: 700 linii TV
  • Ogniskowa: 2,8 - 12mm IR
  • Zasięg IR: 40 m
  • Dodatkowe funkcje: ICR, MIRROR, HLC, OSD

Więcej szczegółów

736,77 zł brutto

CZG 7040 IOL

» Dodaj do listy życzeń

 

 

Fortec o CZG 7040 IOL


Nasz flagowy, najwyższy model w segmencie kamer kompaktowych. Najlepsze z dostępnych podzespołów złożone w spójną całość, wiele rozwiązań (np. matryca 960H, obiektyw 2MP), wyprzedza swoje czasy. Nie jest najtańszy, ale gwarantuje jakość obserwacji przewyższającą wiele znacznie droższych modeli renomowanych, światowych producentów.

Klienci docenili CZG-7040IOL - kamera ta znalazła się w pierwszej trójce naszych bestsellerów w 2012 roku.

 

 

 

Rozdzielczość


Dzięki zastosowaniu przetwornika 1/3” Sony Super HAD II działającego w parze z procesorem obróbki obrazu DSP Sony Effio-E 4140, w kamerze CZG 7040 IOL osiągnęliśmy realną rozdzielczość obrazu na poziomie imponujących 700 linii dla obserwacji dziennej.

 

W CZG-7040IOL zastosowana została wyprzedzająca możliwości pozostałych podzespołów, przyszłościowa matryca 960H przetwarzająca obraz w rozdzielczości 960 linii, obniżając go na wyjściu wideo do katalogowych 700 linii. Zabieg ten skutkuje znacznym polepszeniem szczegółowości i subiektywnego odczucia rozdzielczości obrazu. 

 

Próbkę nagrania z kamery znajdziesz w zakładce Dodatki video.

 

 

Zastosowanie procesora DSP Effio E-4140 gwarantuje także niezwykle żywą i naturalną reprodukcję barw.

 

 

 

Obiektyw


W kamerze CZG 7040 IOL postawiliśmy na uniwersalność - obiektyw o zakresie ogniskowych 2,8-12mm, odpowiadający kątom widzenia od 28 do 94 stopni z łatwością wpasuje się w potrzeby większości instalacji.

/kalkulatory kątów i pola widzenia znajdziesz tutaj/

 

W kamerze zastosowaliśmy niespotykaną w kamerach analogowych optykę megapikselową - obiektyw o rozdzielczości 2 megapikseli zauważalnie poprawia ostrość obrazu i jego szczegółowość.

 

Warta uwagi jest kolejna funkcjonalność obiektywu w CZG 7040 IOL - funkcja automatycznej mechanicznej regulacji rozwarcia przysłony Auto Iris. Dzięki niej kamera dostosowuje się do warunków oświetleniowych, zapewniając stały poziom naświetlenia przetwornika i gwarantując poprawny obraz w skrajnych warunkach. Zyskuje także ponadprzeciętną odporność na punktowe prześwietlenia, np. przez reflektory samochodów.

 

W obiektywie zastosowano korekcję IR, zapewniającą wyraźny i ostry obraz przy nocnej obserwacji wspartej oświetlaczem podczerwieni. 

 

 

 

Oświetlacz


Zastosowany oświetlacz podczerwieni IR o maksymalnym efektywnym zasięgu 40 metrów gwarantuje poprawną pracę kamery w warunkach nocnych, nawet przy całkowitym zaciemnieniu kadru. 

 

Kamera CZG 7040 IOL dysponuje oświetlaczami wykonanymi w technologii LED 3. generacji - charakteryzuje je wysoka wydajność (jedna duża dioda 3.generacji zastępuje nawet 20 małych), oraz ponadprzeciętna żywotność (100.000 godzin - ponad 11 lat ciągłej pracy).

 

Kamera CZG 7040 IOL wyposażona jest w regulację siły oświetlaczy za pomocą potencjometru - możesz płynnie regulować ich moc i zapomnieć o prześwietlaniu bliskich planów. 

 

 

 

Obudowa


Zewnętrzna, kompaktowa, wandaloodporna obudowa o klasie szczelności IP66.

Pełna regulacja uchwytu w trzech płaszczyznach pozwala na montaż ścienny i sufitowy, a odkręcana, hermetyczna klapka u dołu kamery zapewnia łatwy dostęp do menu OSD, regulacji mocy oświetlaczy i dodatkowego serwisowego złącza wideo stosowanego do testowania przymocowanej już kamery.

 

Uchwyt kamery posiada ukryty przepust kablowy. 

 


 

Dodatkowe funkcje


 

ICR 


Mechaniczny filtr podczerwieni, fizyczny filtr opuszczający się na obiektyw przy obserwacji dziennej, odcinając dopływ światła podczerwonego do przetwornika (odczuwalnie polepsza odwzorowanie barw w dzień).

 

Po przejściu w tryb nocny filtr automatycznie się podnosi, zwiększając ilość światła podczerwonego docierającego do przetwornika, w konsekwencji znacząco rozjaśniając obserwowane pole.

Kamery bez ICR mają na stałe założony filtr podczerwieni, co osłabia jakość ich obserwacji nocnej. 

 

 

OSD


Menu ekranowe kamery, pozwalające na dowolną konfigurację jej podstawowych parametrów za pomocą przycisków umieszczonych na obudowie lub zabudowanych w joysticku na kablu.

 


 

  

2DNR


Funkcja cyfrowej redukcji szumów, odpowiada za programowe wygładzanie szumów (ziarna), na obrazie.  

 

 

3DNR


Funkcja cyfrowej redukcji szumów, odpowiada za programowe wygładzanie szumu (ziarna), na obrazie. Charakteryzuje się nieco większą niż 2DNR skutecznością wywołaną zastosowaniem innych algorytmów działania.

D-WDR (zwany też ATR)


Cyfrowy tryb szerokiej dynamiki, realizowana programowo funkcja umożliwiająca skuteczną obserwację w warunkach dużych kontrastów (np. postać na tle mocno doświetlonego okna). Pozwala zachować prawidłowy poziom oświetlenia zarówno postaci, jak i obrazu w tle. 

Charakteryzuje się mniejszą skutecznością niż realizowany sprzętowo pełny WDR.


 

 

 

Smart IR


Fukcja ta odpowiada za programową korekcję podstawowych parametrów obrazu (ekspozycja, kontrast, jasność itp.), przy obserwacji nocnej, wspartej oświetlaczem IR. W prosty sposób zapobiega pomniejszym prześwietleniom i poprawia jakość nocnego obrazu.

 

 

 

 


Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Kamera kompaktowa zewnętrzna

Kamera kompaktowa zewnętrzna

  • Rozdzielczość: 700 linii TV
  • Ogniskowa: 2,8 - 12mm IR
  • Zasięg IR: 40 m
  • Dodatkowe funkcje: ICR, MIRROR, HLC, OSD

Napisz swoją recenzję

inne produkty z tej samej kategorii: